Ziua 2 a Campionatului Mondial de Zăpadă și colon; Semifinale

Data Creației: 18 Iunie 2021
Data Actualizării: 1 Mai 2024
Ziua 2 a Campionatului Mondial de Zăpadă și colon; Semifinale - Jocuri

Conţinut

După prima și a doua rundă de eliminări, patru echipe s-au confruntat în această după-amiază la Campionatul Mondial Smite din Atlanta, Georgia. Ambele echipe din regiunile nord-americane și europene au rămas și ambii au fost nevoiți să se confrunte cu partenerii lor regionali în semifinale.

Primul meci al zilei a fost între Titan și SK Gaming, ambele din regiunea europeană.

Titan a avut o poveste incredibila, venind din clasamentul amatorilor la turneul Wildcard, bate SK pentru a-si asigura prima pozitie in regiunea lor. Pe de altă parte, SK Gaming a avut o carieră profesională mai lungă și, cu acest lucru, a construit un fanbase dedicat. Am vazut o multime de fanii SK la SWC, in ciuda faptului ca are loc in America de Nord.

Jocul 1

Ambele echipe au apărut bine la începutul primului joc, fără a ucide timp de zece minute. Titan a reușit să lovească cu primul sânge, izbucnind într-o luptă de echipă care sa încheiat cu un avans de 4-2 pentru Titan. Jocul a continuat să se mențină chiar și cu Titan punând presiunea asupra SK, rămânând 2-3 kilometri înainte până la marcajul de 30 de minute, când Titan a învins Gold Fury și Fire Giant. Cu plusul, experiența și aurul, Titan a mers pentru inamicul Phoenixes și a reușit să scoată întreaga echipă SK în acest proces, cu scorul de 21-14. Titan a învins încă o dată pe Giantul de foc și sa dus pentru inamicul Titan, asigurând prima victorie.

Jocul doi

Cel de-al doilea meci dintre Titan și SK a început încet, dar Titan a asigurat prima lovitură puțin mai jos de 6 minute. Titan nabs alte 3 ucide de la 12 minute, SK încercând să se întoarcă. La marcajul de 17 minute, SK reușește să preia trei membri ai lui Titan, dar ei nu pot asigura Furia de aur.

Dincolo de ritmul lor, Titan ucide patru jucători ai SK, împingând cu 20 de minute cu scorul de 14-7 Titan. După 30 de minute, există 3 membri ai SK stângi, iar Titan face împingerea finală spre inamicul Phoenixes. Titan învinge inamicul Titan și asigură un loc în finală cu o șansă de 1.3 milioane $.

Cel de-al doilea meci este între echipele din America de Nord, Cognitive Prime și Red Cognitive.

Cognitive Prime este o echipă de veterani pe circuitul profesionist și, cu siguranță, o mulțime preferată la SWC. Cognitive Red sunt cea mai tânără echipă, dar au reușit să obțină primul loc pentru America de Nord. Acest meci a fost cu siguranță jocul oricui.

Jocul 1

Primul meci dintre Cog Prime și Cog Red începe cu Primul, în timp ce Primul ucide împotriva Red Red, la 1 minut. Prima luptă mare a echipei se termină cu o egalitate de 4-4 la 6 minute. Cog Red reușește să preia prima furie de aur, dar este un joc riscant și pierde trei jucători la Prime. Roșia conduce în aur, dar este în spatele experienței, cu scorul de la 10-7 pentru Prim. După 10 minute de conducere, Red reușește să anuleze scorul de 14-14 la 27 minute. Este o potrivire apropiată, dar Red preia controlul asupra hărții, ștergând întreaga echipă a Primului. Ei împinge înainte și înfrângerea Titan lui Prime pentru a câștiga primul meci.

Jocul doi

Al doilea joc începe cu primul sânge care merge la Red Cognitive, dar Prime preia cu adevărat controlul asupra hărții din timp și domină. Începând cu 24 de minute, Prime primește 23-12 de victorii și are o acoperire aproape completă a hărții. Primul se îndreaptă spre Phoenix-urile Roșiei și îi împinge la Titan, dar Roșul se întoarce spre mese și reușește să-i stoarcă înainte să cadă Titanul. Cognitive Red împinge înapoi, scoțând 4 din jucătorii lui Prime în minutul 27. Roșul scoate Giantul de foc în timp ce Prime primește o altă înfrângere Fury Gold. Primul avansează după ce inamicul slăbit Titan din nou la 40 de minute și a luat-o pentru a câștiga jocul, legând meciul cu 1-1. Acest joc este cel mai lung din Campionat până acum.

Joc 3

Ultimul joc dintre Red Cognitive și Primul Cognitiv începe cu Red primind sânge după primul minut. Ambele echipe rămân frumoase chiar și în primele zece minute, dar Primul domină în prima luptă în echipă și ia prima furie de aur pentru a le oferi conducerea în aur și experiență. După acest prim impuls, Prime preia cu adevărat controlul asupra hărții și aterizează o victorie rapidă, învingându-l pe Titan după 27 de minute. Cognitive Prime este victorioasă împotriva echipei sora lor și va lua pe Titan în timpul finalei de mâine.

Ziua a doua a Campionatului Mondial Smite a ajuns la capăt, dar excitarea nu a trecut de la sfârșit.

Vom acoperi meciurile de finală și de consolare, precum și finala concursului cosplay mâine, așa că rămâi acordat GameSkinny pentru toate actualizările din 2015 Smite World Championship. Dacă nu sunteți la SWC, iată cum puteți viziona mâine finalele live!