Ziua 3 a Campionatului Mondial de Zăpadă și colon; Finala

Data Actualizării: 8 Mai 2024
Anonim
Ziua 3 a Campionatului Mondial de Zăpadă și colon; Finala - Jocuri

Conţinut

Miza a fost ridicată în ultima zi a turneului Lovi Campionatul Mondial din Atlanta, Georgia. $ 2,5 milioane în valoare de mize mari.

După o zi foarte competitivă, două dintre cele semi-finale, America de Nord Cognitive Prime și Europa Titan a ieșit pe partea de sus. Puteți citi recapitulări detaliate ale zilei a doua și interviuri atât cu Primul Cognitiv, cât și cu Titan.

Meciul de consolare (Red Cognitive vs. SK Gaming)

Meciul de consolare pentru a treia și a patra poziție a dat startul evenimentelor zilei. Cognitivul roșu din America de Nord sa confruntat cu SK Gaming din Europa pentru o lovitură de 400.000 $. Ambele echipe au avut un turneu de succes în acest weekend trecut și fiecare a simțit o potrivire uniformă intră.

Jocul 1

Cognitivul roșu a atras primul sânge la începutul meciului la 5 minute, iar Divios a dat o lovitură dublă. Cognitive Red a continuat cu acest impuls pentru primele zece minute, ocupând primul loc în aur și experiență cu un număr de decese de 4-1. La scurt timp după aceasta, Zyrhoes-ul SK Gaming a scos 3 membri de Red Cognitive pentru a lega scorul la 4-4. SK Gaming ia prima furie de aur în 12 minute și pare să se regrupeze după începutul lor dur.

Cognitive Red reușește să ia atât a doua furtună de aur, cât și un Giant de foc în câteva minute una de cealaltă și să facă presiunea asupra SK Gaming cu lupte în echipă. După 28 minute, Cognitive Red distruge Titanul lui SK Gaming și câștigă primul meci.

Jocul doi

Cu o sumă mare de premii pe linie, SK trebuie să câștige acest meci pentru a rămâne în lupta pentru locul trei. Două minute în cel de-al doilea meci, Red Cognitive primește prima ucidere. SK Gaming joacă un pic mai defensiv și evită atacurile lui Cognitive Red pentru primele zece minute ale meciului, păstrând scorul de 3-0 pentru Cog Red.

La 18 minute, Cognitive Red învinge primul Fury Gold și Fire Giant, crescând cu 15.000 de premii aur. SK Gaming nu pare să facă o pauză și se luptă să omoare orice roșu cognitiv. Scorul rămâne la 11-0 pentru Cognitive Red pentru 20 minute de meci. În minutul 23, Cognitive Red scoate tot SK Gaming și se duce pentru inamicul lor Titan. Ei învinge Titanul și se află pe locul 3 în Lovi Campionatul Mondial.

Finalele (Primul Cognitiv vs. Titan)

Cu o diferență de 800.000 de dolari în premiu între primul și al doilea loc, ambele echipe aduc tot ce au pentru finala Lovi Campionatul Mondial. Primul Cognitive reprezentând America de Nord și Titan din regiunea Europa se confruntă cu titlul de campion în cele mai bune cinci meciuri.

Joc 1

Atât Cognitive Prime cât și Titan lansează jocul cu o petrecere de sărituri în mijlocul hărții, arătând nivelul de sportivitate și distracție care se întâmplă în timpul finalei. După 4 minute de joc, o luptă de echipă izbucnește cu Cognitive Prime câștigând 4-1 în victorii.

Cognitive Prime primește prima furie de aur la 8 minute și conduce cu aur și experiență. Cognitive Prime învinge a doua și a treia furie de aur, urmată de Giantul de foc, preluând controlul complet al hărții la marcajul de 30 de minute. După o a patra furie de aur, Cognitive Prime merge după inamicul lui Titan Titan și câștigă primul meci.

Joc 2

Cel de-al doilea meci începe cu Cognitive Red, care trage primul sânge în primul minut. MLCSt3alth de la Prime Cognitive domină cu doar trei victime în timpul jocului. Cognitive Prime preia Furia de Aur la ora 7:30 și din nou la ora 13:30, cu scorul de 5-1 pentru Cog.

După douăzeci de minute de joc, Titan nu are turnuri, iar Cognitive Prime controlează majoritatea hărții. Cognitive Prime îl învinge pe Giantul Focului și pe cea de-a patra Fury de Aur, avansându-și conducerea cu peste 20.000 de aur și experiență. Cognitive Prime asigură a doua victorie a finalei împotriva lui Titan.

Joc 3

Titan trebuie să câștige acest meci pentru a rămâne în competiție, cu 800.000 de dolari pe linie. Analiștii Hi-Rez sunt convinși că acesta este sfârșitul pentru Titan, deoarece începe al treilea meci. Cognitive Prime asigură primul sânge la 2 minute, dar jocul se termină rapid la 2-2 pentru următoarele 6 minute. Titan preia echipa Cognitive Prime la ora 8:30, si apuca 3 victorii pentru a conduce cu 5-2. Titan preia prima furie de aur și câștigă oa doua luptă în echipă, conducând acum 9-5.

Ataraxia lui Titan domină cu un triple kill în 17 minute și Titan învinge a doua furie de aur și Giant de foc. După 34 de minute de joc, Titan face o impresie pentru Phoenixes de la Cognitive Prime și iese pe partea de sus în timpul acestui joc uimitor de revenire.

Joc 4

Cognitive Prime sunt transpirații acum, gândindu-se inițial că finala va fi de 3-0. Cel de-al patrulea joc începe cu titanul asigurând primul sânge de trei minute.

Ambele echipe joacă mai defensiv și după 9 minute, o luptă de echipă izbucnește cu Titan cu 6-2. Titan folosește acest moment pentru a asigura prima furie de aur, dar Cognitive Prime începe o altă luptă în echipă, închizând diferența cu Titan 12-10.La 24 minute, Titan învinge un alt Fury Gold și ucide 4 jucători de la Cognitive Prime.

Titan continuă apoi să scoată Giantul de foc și face ultimul impuls pentru Titanul lui Cognitive Prime. Titan leagă finalele prin câștigarea celui de-al patrulea meci în timp ce cei doi intră în jocul cinci.

Joc 5

Energia din Cobb Energy Performing Arts Center este incredibilă. După ce părea un lucru sigur pentru Cognitive Prime, Titan a surprins pe toată lumea, prinsând ultimele două meciuri. Cel de-al cincilea și ultimul meci începe cu Titan preluând conducerea după o luptă în echipă. Ambele echipe joacă foarte defensiv, iar o nouă luptă în echipă a izbucnit după nouă minute, când Cognitive Prime a eliminat majoritatea lui Titan pentru a conduce 6-4.

Primul Cognitive primește prima furie de aur și domină următorul meci de echipă, 14-6 Cog. Primul Cognitiv înfrânge o altă furie de aur și de fapt preia controlul asupra hărții. După un meci lung, Cognitive Prime învinge Titan să devină Lovi Campionii mondiali!

Vă mulțumim că ați verificat acoperirea SWC de pe GameSkinny. Gamer Launch, produsul nostru de soră, este site-ul oficial al webhostingului pentru clanuri, ghilde și echipe SMITE!